בניית אתרים בוורדפרס נחשבת לאחת הנפוצות בעולם בניית האתרים. באמצעות תבנית קיימת ניתן להקים אתר מודרני, איכותי, מקצועי ובעל מגוון רחב של אפשרויות שינוי שונות. ישנן תבניות חינמיות אולם התבניות בתשלום הן המומלצות ביותר וכוללות אינספור אפשרויות לבניית האתר על התבנית שמצאה חן בעיניכם. בחירת התבנית היא החלק הקריטי ביותר באתר שלכם.

מדוע בחירת התבנית היא חלק קריטי?

אתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו מכיוון שאתם לבטח גם חושבים שאם התבנית לא תתאים אז מקסימום תפסידו כסף רק על התבנית ותוכלו להחליף לתבנית אחרת שכן תתאים. המחשבה בבסיסה נכונה אולם יש לקחת בחשבון את זמן העבודה של חברת בניית האתרים. אם אפיינתם עם בונה האתרים שלכם את האתר שהולך להיבנות וסגרתם על תבנית, בונה האתרים התחיל לעבוד על האתר וכאשר סיים את תצוגתו הראשונית החלטתם שהתבנית לא מתאימה או כבר לא מוצאת חן בעיניכם – לא רק שהפסדתם את הכסף של התבנית אלא גם של זמן העבודה של איש המקצוע שתאלצו לשלם לו מחדש עבור העבודה.

מאפיינים שחשוב להסתכל עליהם בבחירת תבנית וורדפרס:

  • האם התבנית מותאמת RTL ? – RTL הכוונה שהתבנית מותאמת כתיבה ימין לשמאל. כשמייצרים תבניות ומתאימים אותם לRTL מתכוונים בדרך כלל לשפה הערבית שהיא כמו העברית נכתבת מימין לשמאל, בשונה מרוב השפות בעולם. כל תבנית ניתן להתאים לעברית באמצעות מתכנת אולם אתם רוצים לקנות תבנית מוכנה שתחסוך לכם את עלויות העבודה למתכנת.
  • האם התבנית רספונסיבית? – תבנית רספונסיבית היא תבנית שמותאמת לתצוגות מחשב שונות כמו טאבלט, סמארטפון ועוד. מכיוון שחצי מהגולשים היום עושים זאת באמצעות הסמארטפון חשוב מאוד לבנות אתר מותאם.
  • מהן האפשרויות השונות בתבנית? – אילו עמודים פנימיים ואופציות שונות יש בתבנית? עמוד אודות? הוספה של מפת גוגל? סליידר בין לקוחותינו?
  • האם היא מאפשרת לי לכלול את סוגי התכנים ושטחי הפרסום שאני צריך?
  • האם יש לי אפשרות לבחור את צבעי התבנית, התפריטים, הרקעים ועוד?
  • אילו עוד תוספים אני מקבל עם התבנית? – בעוד כל תוסף יכול לעלות לכם בממוצע 10-20 דולר אז ככל שתקבלו יותר תוספים במתנה יותר טוב. בדקו האם יכול להיות לכם שימוש בתוספים השונים.

דבר אחרון שאתם צריכים לבדוק בעת בניית אתרים בוורדפרס הוא שאתם מקבלים מספיק זמן תמיכה לבניית האתר שלכם במידה והסתבכתם עם התבנית. בדרך כלל זמן התמיכה הממוצע הוא 3-6 חודשים. אל תמעיטו בערכה של התבנית שאתם בוחרים כיוון שזו יכולה לחסוך לכם כסף רב בהקמת האתר מחדש.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here