איך להפסיק לשתות אלכוהול?
freepik

לצערנו אנשים רבים בכל רחבי העולם עלולים לסבול מהתמכרות קשה לאלכוהול. אותו החומר אשר נפוץ בכל ארוחה משפחתית או משפגש עם חברים עשוי יום בהיר אחד להפוך לאויב מר אשר השתלט לנו על החיים.

אומרים 'לא!' לטיפה המרה

הפסקה של צריכת אלכוהול אינה פשוטה, ואתם חייבים להיות מודעים אליה, גם לצדדים הפחות יפים שבה. רק כך תוכלו להתגבר על מכשול זה ולהצליח למצוא את הדרך אל מחוץ להתמכרות ההרסנית הזו.

  • מחליטים ומפסיקים – הדבר אולי נשמע קל יותר לביצוע ממה שהוא באמת, אך השלב הראשון בדרך לגמילה מאלכוהול מתחיל בהחלטה להפסיק לשתות. עצם המחשבה כי עליכם למתן את הכמות מצביעה על כך כי אתם מבינים שישנה בעיה וכי עליכם לטפל בה בהקדם. בחירה מודעת זו תשמש בתור הצהרת כוונות ותעניק מוטיבציה לכל אדם אשר בוחר להפסיק לצרוך את הטיפה המרה.
  • נמנעים מאלכוהול במודע – היין, הבירה ואפילו הצ'ייסר האקראי תמיד היו חלק מהחיים, ופתאום אנו צריכים להפסיק לצרוך אותם. אך חשוב לזכור כי אין הדבר אומר כי אתם חייבים להיות סגורים בבית משך רוב שעות היום. בתקופה הראשונה, אולי הפיתוי לצאת לפאב השכונתי עלול להיות גבוה, ועל כן מומלץ יהיה לשנות את ההרגלים הללו. בחרו בישיבה בבית, צאו לטיול מהנה עם החברים באוויר הפתוח, או פשוט עשו כל דבר אחר.
  • היעזרו בחברים ובמשפחה – זכרו כי אתם ממש לא חייבים להשלים את המסע המאתגר הזה בכוחות עצמכם. שוחחו עם החברים הקרובים והמשפחה והסבירו להם את המצב. בקשו מהם לשמור על ערנות ולנסות להימנע מלהגיע אל פתח ביתכם עם בקבוק אלכוהול אקראי. זכרו כי התמיכה של האנשים הקרובים לכם יכולה להעניק המון כוחות נפשיים ולסייע גם ברגעים בהם הטיפה המרה רק זועקת אליכם.
  • פונים למרכז גמילה – חשוב לציין כי גמילה מאלכוהול הינה קשה מבחינה פיזית ועל כן פעמים רבות, אנשים לא מצליחים להפסיק לצרוך אותו. הגמילה עשויה להיות מלווה בתסמינים קשים ועל מנת להתמודד עמם בהצלחה, מומלץ יהיה לפנות אל מרכז גמילה מקצועי אשר יהיה מסוגל לספק בעבורכם את הסביבה התומכה וההשגחה הרפואית לשם גמילה יעילה ומוצלחת.

מסע אל עבר חיים בריאים ומאושרים יותר

זכרו כי הפסקה של צריכת האלכוהול איננה מרתון או מירוץ. זהו תהליך ארוך אך משתלם אשר נועד להקנות בעבורכם את הכלים בנחוצים להתמודדות עם החיים מבלי ליפול לטיפה המרה. זכרו כי ההתמכרות אינה פוגעת רק בכם, היא משפיעה על כל היבט בחייכם, בין אם מדובר בעבודה, לימודים, חברים, משפחה או אפילו מערכת היחסים הזוגית.

אל תהססו לפנות בבקשה עזרה לאנשים הקרובים אליכם. האנשים שאוהבים אתכם דואגים לכם בכל שלב וללא ספק ישמחו לעמוד לצדכם במסע אל עבר חיים בריאים ומאושרים יותר.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here