במהלך החיים אנו עומדים במבחנים רבים, זה מתחיל בבית הספר, ממשיך במהלך השירות הצבאי וכמובן באוניברסיטה. כל מבחן הוא חשוב ועל כן אנו נעשה כל מה שניתן על מנת לעבור אותו בציון הגבוה ביותר. כמובן שלא תמיד נצליח להשיג את הציון המרבי, מאידך השאיפה למצוינות תביא אותנו להשקיע את כל מרצנו בהתכוננות למבחן.

מבחנים קלי קלות

אז איך להגיע מוכנים למבחן? האם זה תלוי במצב הרוח שלנו, בעייפות או אולי זה קשור רק לידע שלנו. למעשה כל התשובות נכונות וישנם גם דברים נוספים שניתן לעשות:

  • ראשית לקראת מבחן חשוב עלינו לנוח היטב. זה אומר שהלמידה למבחן אמורה להתקיים כך שיישארו לנו לפחות שמונה שעות שינה רצופות. בילויים ומסיבות לפני המבחן לא באים בחשבון והראש צריך להישאר נקי וצלול לקראת המבחן.
  • למידה בצוותא היא מועילה מאוד למי שזה מתאים לו. כך ניתן לאמן ולבחון אחד את השני ולקבל יותר ביטחון. אפשר ללמוד בבית, בספריה או אפילו בחוץ. מה שחשוב הוא שלא יהיו יותר מידי הסחות דעת כך שהלמידה תתנהל בצורה טובה.
  • לא מומלץ להשתמש בחומרים שונים שאמורים לחדד את המחשבה כמו ריטלין. חומרים אלו עלולים לגרום לנזק ועדיף פשוט להירגע ולהגיע מוכנים.
  • גם פרקטיקה חשובה וכדאי לבדוק את דרכי ההגעה למקום שבו מתקיים המבחן. אם אתם מגיעים בתחבורה ציבורית אז עדיף לצאת מעט לפני הזמן ולא לאחר למבחן חשוב. אם אתם ממש מתרגשים אז כדאי לארגן הסעה עם חברים או בני משפחה.
  • כדאי גם שלא לחשוב על דברים שליליים בנוגע למבחן ולנסות להתרכז בחיובי. מצב רוח חיובי הוא ללא ספק תורם לאנרגיה חיובית במהלך היום. כדאי להקשיב למוזיקה מרגיעה, לצפות בסרט מצחיק או כל דבר אחר שיכול לסייע לכם.

להעתיק או לא להעתיק

כמובן שלא מומלץ לנסות להעתיק במבחן. בדרך כלל ניסיון ההעתקה נכשל ואז אתם עלולים להיתקל בצרות מול המוסד האקדמי. גם ההרגשה שלכם תהיה טובה בהרבה כאשר אתם יודעים שעברתם את המבחן בכוחות עצמכם ועל סמך הידע שלכם. כדאי להתייעץ עם בוגרים של המוסד ולנסות לדלות מהם מידע נוסף על המבחן העתידי. למעשה ניתן לעשות דברים רבים על מנת להתכונן בכלי התקשורת מתפרסמים מבחני עבר שמאפשרים לכם להתכונן

מי שמאמין במזל אז יוכל להביא אתו איזה קמע או משהו שיעזור לו במהלך המבחן. מומלץ גם לשתות הרבה ולהיות ממפוקסים. בהצלחה לכל הנבחנים באשר הם.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here