כולנו אוהבים לישון, זה חשוב לגוף שלנו להתרפא ולייצר אנרגיה מחודשת על ידי כך שאנחנו הולכים לישון. למעשה ללא שינה הגוף שלנו יקרוס ולא יחזיק מעמד. הבעיה היא שאנשים רבים נוטים לישון מעט יותר מדי… טוב נו – הרבה יותר מדי. שינה בכמות שעות מוגזמת יכולה לגרום לפעולה ההפוכה – לניוון הגוף והשרירים, לגרום לנו לקום עייפים יותר ולפתח עצלנות. שינה במידה הנכונה תהיה בריאה וחיונית עבורנו. מה קורה במידה ואין לנו כוח לקום בבוקר? זו כבר בעיה שעליכם לפתור אותה עם עצמכם.

שינה – המקרה הרצוי:

אנחנו שומעים את שעון המעורר, קמים בבוקר ומתארגנים לעבודה בנחת. אם יש לכם ילדים אתם וודאי תדאגו קודם לקימת הילדים לגן/בית הספר, הכנת סנדוויצ'ים ועוד. אנו מגיעים לעבודה, מבצעים אותה בחיוך ועל הצד הטוב ביותר וחוזרים הביתה להמשך סידורי הבית, טיפול בילדים ורביצה מול הטלוויזיה מול התכניות האהובות שלנו תוך כדי שאנחנו מבשלים או אוכלים את ארוחת הערב.

במציאות:

אנחנו מכבים את השעון המעורר שוב ושוב. קמים בלחץ ובהיסטוריה, מרגישים הפוכים ואז מתחילים להרגיש כאב ראש חזק. סביר להניח שניקח כדור או שניים ונעיר בלחץ את הילדים שגם הם ייכנסו ללחץ וישנאו את הבוקר שלהם.

לקום מהמיטה ולא לחזור לישון

אם גם אתם שונאים את הבוקר שלכם, כדאי לעשות שינוי בהרגלי הקימה שלכם. דבר ראשון הוא ללכת לישון בשעה שמספקת לכם מספיק זמן כדי לישון לפחות 6-7 שעות שינה שאתם צריכים אותם. אם אתם מרגישים שאתם צריכים לפחות 8 שעות שינה, כנסו למיטה מוקדם יותר.

כוונו מספר שעונים מעוררים בהפרש של כמה דקות. נסו לקום במכה כאשר שומעים כבר את השעון הראשון. אם אינכם מצליחים, דאגו להרחיק את הטלפון מכם לפני השינה, על מנת לשמוע אותו מצלצל בבוקר ללא הפסקה.

עבדו עם עצמכם – הציבו לעצמכם מטרה בחיים. החיים הרבה יותר יפים ממה שאתם יכולים לדמיין. כל מה שאתם צריכים זה כיוון, מטרה דרך או חזון. בנו לעצמכם חלום שאתם באמת רוצים להגשים, דמיינו את הדרך לשם והיו בטוחים כל יום שאתם צועדים בדרך להגשמת החלום הזה. לא משנה אם זה לטייל בעולם, להוציא ספר לאור, להתחתן, לטפס על הקלימנג'רו או להיות שחקן/ית בטלוויזיה. ברגע שיש מטרה בחיים, קל וכיף יותר לקום בבוקר בידיעה שאתם הולכים להגשים היום עוד צעד בדרך להגשמת החלום שלכם.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here