איך מתגרשים?

על ציפורי האהבה אומרים כי הן חיות בזוגות ואינן עוזבות אחת את השנייה – באושר ובקושי. כאשר אנו דנים על בני אדם, לעומת זאת, נדמה כי הדיון מקבל תפנית חדה. אכן, הנטייה הטבעית שלנו היא לחיות זוגות-זוגות – כאשר חדשות לבקרים מהללים את חיי המונוגמיה. למעשה, רבים מאתנו בוחרים להתחתן עם בחירי ליבנו מתוך אמונה שהקשר ינצח את כל המכשול – ואנו נלווה אחד את השנייה לתמיד. אבל מה עושים כאשר האהבה מתה? האם ניתן להתגרש "נכון"? כדי לפצח את התעלומה, אתם מוזמנים להמשיך הלאה בכתבה.

האהבה מתה? כך תתגרשו נכון

אכן, רבים מאתנו שייכים לקבוצת התמימים. למה הכוונה? אנחנו הישראלים הרי לא פראיירים! אבל, וזה 'אבל' גדול, בכל הקשור לאהבה – הקצוות שלנו מתרככים. והנה, למרות כל הסטטיסטיקות המצביעות על אחוז גירושין גבוה – זוגות צעירים, רומנטיים ויפי נפש מחליטים לשאת נדרים ולאחד כוחות.

עם זאת, ככל שחולפות השנים אנו לפתע מגלים כי חיי נישואין הם קשים ממה שדמיינו בראשנו. חוששים שמא בן או בת הזוג רועים בשדות זרים? הם מעלו באמונכם ואינכם בוטחים בהם? כעת, כאשר האהבה שינתה פנים ואתם מחליטים להיפרד, חשוב לעשות זאת בחוכמה. אכן, תהליך זה איננו פשוט – במיוחד כאשר מעורבים בכך ילדים משותפים. הרי ההשלכות הן מרחיקות לכת: החל מההיבט הכלכלי ועד הרגשי.

בהתאם, כדי שתוכלו לבצע את תהליך הגירושין על הצד הטוב ביותר, חשוב לפעול בהתאם למספר שלבים עיקריים:

  • ראשית כל, חשוב לבחור עורך דין מומחה בדיני משפחה בכלל ובגירושין בפרט. כך, לאורכה של פגישת הייעוץ, תוכלו לדון בסיבות השונות אשר הובילו אתכם לפרידה, מהם הנכסים בבעלותכם ועוד.
  • בהתאם לנכסים, החשבונות, והיבטים נוספים בהם הצדדים מחזיקים, כך ניתן יהיה להתחיל בניסוח הסכם הגירושין. החל מדמי המזונות לילדים, אופן חלוקת הרכוש ועוד – יש לקבוע אלמנטים אלו בדיוק המרבי ביותר.
  • בהמשך תהליך העבודה, יהיה עליכם להחליט מול איזו ערכאה ברצונכם לפתוח את תיק הגירושין. בארץ, קיימות שתי ערכאות המנהלות תיקים אלו: בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. בהתאם, כאשר אחד מן הצדדים מקדים את השני ומגיש בקשה לפתיחת התיק באחת מערכאות אלו – התיק יתנהל בהתאם.

כמו כן, עורכי דין המתמחים בגירושין יסייעו לכם גם במצבים סבוכים כדוגמת סרבנות גט. בין אם מדובר בעיכוב יציאה מהארץ, חידוש הדרכון הישראלי, פתיחת חשבונות בנק או שמא מדובר בהפעלתו של עסק או חברה – ניתן להוציא, כיום, צווי הגבלה; צווים אשר מטרתם להגביל את זכויותיו של סרבן הגט.

איך מתגרשים? נעשה את זה יפה

"תנעלי טוב את הדלת שהאושר לא יברח" שר דודו טסה באחד משיריו המפורסמים. אין ספק שהשנים האחרונות מביאות עמן פסימיות רבה בכל הנוגע לאהבה – והמשבר בזוגיות. עם זאת, גם אם אתם מחליטים להתגרש, אפשר לעשות את זה יפה. בהצלחה!

עו"ד ומגשרים מומלצים להליכי גירושין:

עורך דין גירושין  ירימי נתנאל

עורך דין גירושין אביחי דמארי

עורך דין גירושין בחיפה ירון גרוס

עו"ד גירושין אלינור ליבוביץ'

עו"ד לענייני גירושין שני ליבמן

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here