בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר חנויות שאנו אוהבים פותחים את אפשרויות הרכישה דרך הרשת, כך שכל אחד יכול לבצע רכישות של מוצרים שונים אונליין ללא צורך להגיע פיזית לחנות. בנוסף ליתרון הברור לצרכן, יש כאן גם יתרון עבור החנויות השונות. כך שהן יכולות לחסוך כסף רב בעלויות של כוח אדם, שטח חנות ועוד. כמו שישנם יתרונות רבים לרכישות אונליין, כך צריך לוודא שכל רכישה שאנו מבצעים היא חכמה, בטוחה ומשתלמת ביותר. הפיתוי של קנייה דרך האינטרנט היא גדולה, בעיקר בגלל שמדובר בפעולה מהירה ופשוטה. במאמר הבא תוכלו ללמוד כמה טיפים חשובים במיוחד לקנייה חכמה ומשתלמת דרך האינטרנט, ללא פיתויים והפעלת שיקול דעת.

ערכו השוואת מחירים

אל תתפתו לבצע קנייה דרך האינטרנט ולרכוש את המוצר הראשון שמצאתם בחנות אונליין, גם אם המחיר נראה לכם אטרקטיבי במיוחד. קחו בחשבון שאם אותה חנות מציעה את המוצר במחיר נמוך יחסית, כך גם ניתן למצוא את אותו המוצר בחנויות נוספות וממחיר נמוך אף יותר. לכן, הקפידו על עריכת השוואות מחירים בין כמה חנויות בטרם הרכישה.

חנויות האונליין מקפידות על שמירת מחירים ברמה דומה למתחרות שלהן, כך שאם יש ברשותכם הטבה כלשהי של חברי מועדון באחת מן החנויות יכול להיות שתוכלו לרכוש את אותו המצור במחיר זול משמעותית לעומת חנויות אחרות.

בדקו מחירי ואפשרויות משלוח

לאחר שמצאתם חנות אונליין המציעה מחיר זול משמעותית, בדקו האם המחיר כולל משלוח או שיחד עם מחיר המשלוח מדובר בעצם במחיר יקר בהרבה מחנויות אחרות – וכך מחיר שאינו משתלם כלל. מומלץ להעדיף תמיד את אפשרות רכישת המוצר הכולל מחיר משלוח, אך במידה ואין אפשרות כזו העדיפו לבחור את מחיר המשלוח הזול ביותר.

ישנם אתרים רבים המציעים מגוון אפשרויות משלוח לפי בחירת הלקוח, כך שכל אפשרות משלוח כרוכה בתשלום כזה או אחר. לרוב מחירי המשלוחים עם שליחים עד הבית הם המחירים הגבוהים ביותר, אך ניתן להסתפק גם במשלוח באמצעות דואר רשום, או איסוף חבילה מנקודת איסוף מרכזית.

וודאו שהאתר מאובטח

הדבר האחרון והחשוב ביותר לאחר השוואות מחירים ומציאת מוצר במחיר משתלם כולל משלוח, הוא ביצוע התשלום דרך האתר בצורה מאובטחת ומוצפנת. וודאו תמיד שהאתר בעל פרוטוקול אבטחה מסודר, ליד כתובת העמוד צריך להופיע ציור של מנעול סגור שהוא חלק מפרוטוקול האבטחה המוכר שנקרא SSL. בנוסף, מומלץ גם לבחור אתרים המציגים לגולשים את תעודת האבטחה של האתר.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here