הצלחה בלימודים תלויה בכמה וכמה גורמים, חלקם קשורים אלינו, חלקם למצב הכלכלי, חלקם למשפחה וחלקם לנסיבות אחרות. עם זאת, אנחנו אלה שבדרך כלל מכינים את השטח ולכן ההצלחה בלימודים בסופו של דבר תלויה אך ורק בנו. על מנת לעזור לכם להצליח בלימודים, לא ניתן לכם טיפים ללימודים עצמם אלא דווקא להתנהלות שלכם במהלך תקופת הלימודים אבל בכל זאת נתייחס מעט לאני הפנימי שלנו בסוף.

ראשי נקי יכול להכיל יותר:

כדי להשיג הצלחה בלימודים, דאגו להיות בראש נקי במהלך הלימודים. נקו מהראש שלכם כל דבר שיכול להסיח את דעתכם. אל תריבו עם אף אחד, אל תיכנסו למחויבויות מיוחדות, השתדלו להתנתק מהטלפון בזמן הלימודים. עשו כל מה שאתם יכולים כדי להישאר מרוכז במהלך יום הלימודים, בהכנת עבודות והתכוננות למבחנים ובכלל במהלך תקופת הלימודים.

דאגו לנושא הכלכלי:

הכי טוב זה ללמוד מבלי לעבוד. הבעיה היא שלא כל אחד הצליח לחסוך מספיק כסף שיחזיק אותו עד סיום הלימודים ולכן סטודנטים רבים כן מחפשים עבודה במהלך הלימודים. אם אתם יכולים לדאוג לעבודה פיזית ולא לעבוד עם ראש אז מה טוב, כך תוכלו להשאיר את הראש שלכם רענן ללימודים. עם זאת, במידה ולא תמצאו עבודה מתאימה או שאתם רוצים להיות קצת יותר גמישים עם שעות העבודה שלכם תוכלו לתת שירותי פרילנסינג של כתיבת תוכן, עיצוב גרפי או תכנות תלוי מה אתם יכולים ללמוד באופן עצמאי ויש לכם תשוקה אליו.

הימנעו מיציאות או דברים שיכולים להידחות:

כל יציאה שלכם יכולה להסתיים בחזרה מאוחרת הביתה, גם אם זו סתם יציאה לחברים הביתה. כל חזרה מאוחרת הביתה תגרום להיפוך שעות שינה או לכך שתקומו עייפים ביום שלמחרת מה שיקשה עליכם ללמוד ולהתרכז. השתדלו ללמוד במהלך השבוע ולדחות את היציאות לסוף השבוע. בתקופת המבחנים אל תצאו בכלל זה יכול לחכות לכם לאחרי הלימודים. כל דבר שיכול להטריד אתכם ואתם יכולים לדחות אותו כמו מעבר דירה, חופשה שרציתם וכד' – דחו אותו.

לבסוף – הגישה שלכם:

בסופו של יום הגישה שלכם היא זו שמנצחת על ההתנהלות שלכם. אם הלימודים באמת חשובים לכם ואתם לא עושים את זה בשביל לרצות מישהו אחר, הרי שאתם רוצים להצליח ולהצטיין. לא רק משום שלהיות סטודנט מצטיין עשוי להניב לכם מלגות בעתיד ללימודים גבוהים יותר אלא גם לפתוח לכם דלתות להזדמנויות רבות יותר בשוק העבודה ולמשרות איכותיות עם משכורת טובה. אף אחד לא מבטיח לכם עבודה עם סיום הלימודים זה נכון, אבל הצטיינות בלימודים מראה על מי אתם ולאיזו רמה אתם יכולים להגיע ועל זה – מסתכלים.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here