איך מעבירים שירים מדיסקים למחשב?

בימינו כשהכל עובד על מחשבים, רבים רוצים להעביר את ספריית המוזיקה הפרטית למחשב. זה יכול להיות דיסק בודד או מאות. היכנסו ולמדו איך מעבירים את המוזיקה מהדיסק למחשב…

אחר הצהריים שקט, אתם יושבים בבית ושותים כוס קפה. שומעים את המוזיקה האהובה עליכם ונרגעים. פתאום, הדיסק במערכת קופץ. כל השלווה אבדה, ואתם אצים רצים לנקות את הדיסק מאבק ומקווים שעכשיו הוא יעבוד כמו שצריך.

כל זה, לא רלוונטי ברגע שהמוזיקה שלכם על המחשב. היתרונות של מוזיקה על מחשב הם מדהימים לגמרי. ניתן לסדר את המוזיקה בתיקיות וגם ליצור רשימות השמעה של שירים מדיסקים שונים.

מי ראה את קבצי המוזיקה?

אם נסתכל על תוכן של דיסק מוזיקה במחשב, נראה הרבה קבצי cda ששוקלים קילובייטים בודדים. מה שרבים לא יודעים הוא, שקבצים אלה מפנים את המחשב אל קבצים נסתרים – שאי אפשר לראות, שהם גדולים הרבה יותר ובהם מאוכסנת המוזיקה. הקבצים הגדולים מקודדים בפורמט הנקרא WAV, וזהו פורמט לא חסכני בשום קנה מידה. לצורך ההדגמה, שיר ממוצע ב- Wav ישקול כ- 45 מגה לעומת 3 מגה ב-Mp3. כשאנו מעבירים מוזיקה מדיסק למחשב אנחנו לרוב רוצים דווקא את קבצים ה- Mp3 הקטנים והנוחים למרות שישנו איבוד מסוים של איכות.

אז איך עושים את זה?

העברת שירים למחשב (CD Ripping) כה נפוצה עד שיש פשוט מאות ואלפי תוכנות שעושות בדיוק את הפעולה הזו. אמליץ פה על שלושת התוכנות המובילות וכמובן חינמיות.

מקום ראשון

ראשונה אציג את Express Rip, תוכנה לא מאוד מוכרת אך עובדת מצוין ובעלת תמיכה מעולה בעברית. התוכנה אוטמטית שולפת מתוך מאגר ה- CDDB המקוון את שמות השירים ואת שם האומן, כך שכשאתם מעבירים את המוזיקה למחשב לא תצטרכו לעבור שיר שיר ולהכניס את הפרטים שלו. התוכנית כמובן חינמית לגמרי. בתחתית החלון, תוכלו לבחור לאיזה פורמט תרצו להעביר את המוזיקה. לרוב נשתמש ב- Mp3 באיכות של לפחות 192Kbps. כמובן שניתן לשנות את רזולוציית הדגימה בתוכנה.

רב ייעודיוּת (Multi Purposes)

בין התוכנות המובילות ישנה גם את Format Factory, התוכנה שיודעת להעביר מהכל להכל. אמנם זו לא תוכנה ייעודית להעברת מוזיקה למחשב, אך היא עובדת מצוין ובעיקר חוסכת לכם תוכנות על המחשב מאחר והיא עושה כל כך הרבה דברים ביחד. תוכלו ללמוד עוד על Format Factory במדריך באתר שלנו.

איך מעבירים שירים מדיסקים למחשב למתקדמים…

אחרונה אך חביבה במיוחד היא CDEX התוכנה הוותיקה ביותר בשוק. CDEX אמנם לא נותנת לנו להמיר את הדיסקים שלנו לפורמטים נדירים, היא מאפשרת העברה ל- Mp3 או Wav בלבד. אך היא נותנת שליטה מלאה למשתמשים מתקדמים. תוכלו לשלוט ידנית בהגדרות ההמרה, בפונקציות הקשורות ל- CDDB ועוד הרבה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here